Nabízíme Vám výhodné cestovní pojištění, které si můžete sestavit dle libosti.


Santorini

Ostrov Santorini (nebo také Thira) leží v Egejském moři v soustroví Kyklady. Jedná se o malý ale úžasný ostrov sopečného původu. Sopka kolem roku 1450 p.n.l. explodovala (po výbuchu vznikla vlna, která pravděpodobně zaplavila Krétu a způsobila zánik minojské civilizace). Z ostrova po výbuchu zbyla pouze část mající půlměsíčkový tvar a ostrovy (největší se nazývá Thirasia). Uprostřed kréteru se začíná objevovat nový ostrov z lávy, který se nazývá Nea Kamenni. Na svém západním pobřeží se Santorini může chlubit po celé délce 200 až 300 m vysokou skalní stěnou směřující do moře (laguny), která je až 400 m hluboká (jedná se o kráter po sopce). Na své východní části se ostrov od moře zdvíhá postupně. Povrch ostrova Santorini tvoří většinou sopečný popel, který je velmi úrodný a proto se zde daří rostlinám. Na ostrově žije kolem 10 000 obyvatel.

Město Fira
Hlavním městem je Fira. Jedná se o krásné bílé město tyčící se nad kráterem (který je zaplavený mořem) na skalní stěně. Město je proslulé svými typickými krásnými bílými domy či kostelíky s modrými střechami.

Město Fira
Město Fira Zdroj: Wikipedia

Pobřeží
Pobřeží Zdroj: Wikipedia

Lefkada
Výhled z města Fira Zdroj: Wikipedia


Město Fira v noci
Zdroj: Wikipedia

Ostrov Nea Kamenni
Zdroj: Wikipedia

Pohled na město Fira
Zdroj: Wikipedia
Satelitní snímek
Satelitní snímek, uprostřed ostrov Nea Kamenni, v pravo ostrov Thirasia, v levo ostrov Santorini (s útesy) Zdroj: Wikipedia


Dovolená v Řecku
Líbí se vám nádherné Řecko a chtěli byste ho navštívit? Prohlédněte si širokou online nabídku zájezdů do Řecka Zároveň se můžete podívat na počasí.