Nabízíme Vám výhodné cestovní pojištění, které si můžete sestavit dle libosti.


Koupání

Mořská voda je zde čistá a průzračná (samozřejmě ne jako v Karibiku). Její teplota se v červenci a v srpnu pohybuje nejčastěji kolem 24°C – 26°C, v září a říjnu kolem 23°C - 24°C a v červnu a v květnu kolem 20°C - 22°C. Teplota vody samozřejmě závisí na počasí.

Živočichové
Koupání jako na většině míst ve středozemním moři mohou znepříjemňovat medůzy. Na odlehlých plážích je nutné si dávat pozor ježovky (mořští ježci). Ježovky mají na povrchu těla velmi ostré bodliny, které je nepříjemné si zapíchnout do nohy. U pobřeží v moři se samozřejmě vyskytují i malé rybky a další.

Ježovky
Ježovky (mořští ježci) na hladině moře u pobřeží Zdroj: Wikipedia

Pláže
Řecko je státem, který je tvořen ve své jižní části velkým množstvím menších i větších ostrovů. Na těchto ostrovech najdete jak pláže přeplněmé lidmi, tak i prázdné klidné pláže. Většinou jsou písečné. Některé pláže (na které je přístup pouze po schodech) jsou lemovány prudkými skalami, jiné jsou zase s pozvolným vstupem do moře lemovány hotely. Záleží na kterém místním ostrovu se rozhodnete strávit vaši dovolenou. Ostrovní pláže mají ještě jednu (ne)výhodu - v případě velkých vln jsou chráněny jinými blízkými ostrovy. Nudistické pláže, i přesto že v minulých dobách byly přísně zakázány, zde v menším měřítku naleznete.

Elafonissos
Pláže na ostrově Elafónisos - na jihu peloponéského poloostrova Zdroj: Wikipedia


Umělé jeskyně nad pláží ve vesnici Matala (Kréta)
Zdroj: Wikipedia

Vesnice Stoupa a pláž (na jihu poloostrova Peloponés)
Zdroj: Wikipedia

Pláž na ostrově Zákynthos (západně od poloostrova Peloponés)
Zdroj: WikipediaDovolená v Řecku
Líbí se vám nádherné Řecko a chtěli byste ho navštívit? Prohlédněte si širokou online nabídku zájezdů do Řecka Zároveň se můžete podívat na počasí.