Nabízíme Vám výhodné cestovní pojištění, které si můžete sestavit dle libosti.


Nakupování

Měna
V Řecku se platí eurem. Na Řecké minci 1 € na rubové straně je vyobrazena starověká athénská sova.

Řecká eura
Řecká eura Zdroj: Wikipedia

Potraviny
Potraviny nakoupíte nejlépe v hypermarketu. Mají otevřeno denně, kromě neděle (někdy bývá otevřeno i v neděli). Otevírací doba začíná mezi 9 hodino a končí většinou ve 20 – 22 hodin. Hypermarkety nabízejí široký výběr potravin, velké množství různorodých druhů čerstvé zeleniny a ovoce. Některé malé obchůdky často mívají polední přestávkou. Potraviny můžete koupit i na všudypřítomných tržištích, kde se občas smlouvá, ale mnohem méně než třeba v Turecku. V Řecku jsou vyhlášené džemy z třešní, švestek a dalšího ovoce. Neměli byste ovšem opomíjet ani vína, medy, likéry, olivové oleje a různé druhy koření.

Suvenýry
Každý kout Řecka vám nabídne jiné suvenýry či upomínkové předměty. Nejčastěji se jedná o různé koberečky, kožené výrobky, tradiční výšivky, keramiku a netradiční šperky. Mezi pěkné předměty patří nejrůznější věci z olivového dřeva.

Kde nakupovat
V Řecku najdete několik desítek druhů supermarketů. Určitě pro nás nejznámějším (se zastoupením v Řecku) je Lidl, kde jsou standartně nejnižší ceny, Carrefour a Plus. Mezi národní supermarkety patří Alpha-Beta Vassilopoulos, Dia, Metro, Atlantic a další. Nejčastěji se zde vyskytuje Carrefour (zaujímá 20% trhu) a Dia (zaujímá 5% trhu).

Orientační ceny
Ice tea - EUR 0,65 €
Cola - 0,55 €
Džus - 0,50 €
Dalamánek - 0,50 €
Chléb - 0,80 €
Bagetky - 0,30 €
Máslo - 1,50 – 3,25 €
Sýr 1 kg - 5 – 10 €
Broskve - 1 – 1,50 €
Rajčata, okurky 1kg - 1 €
Meloun 1kg - 0,40 €
Pomeranče - 0,80 €
Nektarinky - 1,30 €
Paprika - 1,50 €
Brambory 1kg - 0,50 €
Cibule - 1,20 €
Hlávkový salát - 0,65 €
Česnek - 0,30 €
Olivový olej 1 l - 3,50 € – 5 €


Dovolená v Řecku
Líbí se vám nádherné Řecko a chtěli byste ho navštívit? Prohlédněte si širokou online nabídku zájezdů do Řecka Zároveň se můžete podívat na počasí.