Nabízíme Vám výhodné cestovní pojištění, které si můžete sestavit dle libosti.


Rhodos

Rhodos je řeckým ostrovem ležící v jihovýhodní části Egejského moře. Rhodos leží pouhých 16 km od Turecka, od Athén (hlavního města Řecka) ovšem leží znatelně dál - více než 430 km. Rhodos se svojí rozlohou 1398 km2 patří mezi největší řecké ostrovy. Ostrov se může pyšnit rozmanitou kulturou, krásnými plážemi a přírodou. Rhodos má stejně jako Kréta jednu velkou výhodu nad většinou ostatních řeckých ostrovů - stále je tu co objevovat. Město Rhodos se svým opevněním, baštami a hradem určitě stojí za návštěvu. Nelze se ani divit, že Rhodos UNESCO vyhlásilo za světovou přírodní a kulturní památku. Celkově na ostrově žije kolem 110 000 obyvatel.

Město Rhodos
Město Rhodos, ležící na severním cípu ostrova, může svým návštěvníků nabídnout krásné pláže, moderní město a spojení gotických staveb s antickými. Gotické opevnění města se sedmi bránami, baštami je mohutné a téměř v celém městě vás bude doprovázet. Mezi nejhezčí antické památky ve městě patří Apollonův chrám a antický stadion. Symbolem města a celého ostrova jsou dvě bronzové sochy jelena a laně v přístavu. Ve starém městě se nachází zajímavá turecká a židovská čtvrť. Ve městě Rhodos žije více než 50 000 obyvatel. V létě k nim přibyde velké množství turistů.

Rhodos a hrad
Rhodos a hrad Zdroj: Wikipedia


Symbol města
Zdroj: Wikipedia

Hrad, nádvoří
Zdroj: Wikipedia

Hrad
Zdroj: Wikipedia

Město Lindos
Lindos je malé městečko na východní straně ostrova. Dominantu městečka tvoří starověká Akropole, která byla ve středověku opevněna, se zříceninami chrámu bohyně Athény.


Akropole
Zdroj: Wikipedia

Chrám bohyně Athény
Zdroj: Wikipedia

Lindos a Akropole
Zdroj: Wikipedia

Podnebí
Ostrov Rhodos se může pyšnit průměrně více naž 300 slunečnými dny v roce. Teplota vody se zde v letních měsících (červenec a srpen) pohybuje průměrně kolem 25°C a může vystoupit ještě výše. Teplota vzduchu se v letních měsících pohybuje průměrně kolem 31°C, ale opět může vystoupit i výše.

Povrch
Jako většina řeckých ostrovů i Rhodos je převážně hornatý, ale mírněji. Nejvyšší hora ostrova měří 1215 m. Prudké skály jako na řeckém osrově Zakynthos či Lefkada nečekejte.

Attavyros
Pohoří Attavyros s nejvyšší horou ostrova Zdroj: Wikipedia

Mapa Rhodosu
Mapa Rhodosu


Dovolená v Řecku
Líbí se vám nádherné Řecko a chtěli byste ho navštívit? Prohlédněte si širokou online nabídku zájezdů do Řecka Zároveň se můžete podívat na počasí.