Nabízíme Vám výhodné cestovní pojištění, které si můžete sestavit dle libosti.


Parga

Parga je krásné, romantické městečko, které leží na řecké pevnině v oblasti Epirus. Je obklopené piniovými lesy a olivovými háji a kolem dokola je nádherná krajina a mohutné pohoří Pindos. Dominantou města je krásná benátská pevnost z 16. století, která nahradila původní a o mnoho starší hrad, ze kterého zbyly jen ruiny.

Pláže ve městě Parga
Přímo v centru města najdete krásnou písečnou pláž a také menší oblázkovou mezi skalisky. Pokud ale popojedete 2 km za město na druhou stranu zdejšího hradu, budete se moct vykoupat na zdejší písečné, údajně nejhezčí pláži jménem Valtos. Krásné koupání ale zažijete třeba při výletu lodí na blízké ostrovy Paxos nebo Korfu.

Dovolená Parga: Co nevynechat?
Romantické uličky Pargy vás přenesou do dávné historie, v nedalekých skalních klášterech Mereora zase budete obdivovat unikátní architektonické skvosty. V okolí Pargy se toho ukrývá mnohem víc – za návštěvu stojí město Dodoni s největším amfiteátrem v Řecku nebo úžasná svatyně a věštírna Nekromanteion ze 7. století př.n.l, zasvěcená Hádovi a Persefóně.

Zájezdy Parga jsou zde pro ty z Vás, kteří uvažují o návštěvě tohoto místa přes CK.

Parga
Jedno z nejfotogeničtějších míst ve městě Parga je tenhle kostelíček. FOTO: CK Alex

Parga
Městečko Parga je oblkopeno několika krásnými plážemi. FOTO: CK Alex

Parga
Noční procházky světélkující Pargou jsou plné romantiky. FOTO: CK Alex

Parga - mapa
Mapa oblasti Parga, FOTO: CK AlexDovolená v Řecku
Líbí se vám nádherné Řecko a chtěli byste ho navštívit? Prohlédněte si širokou online nabídku zájezdů do Řecka Zároveň se můžete podívat na počasí.