Nabízíme Vám výhodné cestovní pojištění, které si můžete sestavit dle libosti.


Kréta

Kréta je se svojí rozlohou 8 261 km2 největším řeckým ostrovem. Kréta je ostrovem s bohatou historií, horami, krásným mořem, chutnou kuchyní, významnými městy a památkami. Ostrov Kréta vám opravdu jako jeden z mála řeckých ostrovů nabízí téměř vše. O bohaté historii vypovídají nadherné Mínojské paláce.

Mínojské paláce
Mezi nejstarší a nejhezčí památky na ostrově patří Mínojské paláce. Celkově jich na Krétě nalezneme pět - Knossos (nejzachovalejší, trochu upravený, spousta turistů), Phaistos (druhý nejzachovalejší), Zakros, Tilisos a Malia.


Knossos
Zdroj: Wikipedia

Knossos
Zdroj: Wikipedia

Zakros
Zdroj: Wikipedia
Podnebí
Ostrov Kréta je nejjižnějším místem Řecka, díky tomu je zde nejtepleji. Kdo nechce ležet pouze u moře a nemá rád horko, by měl Krétu navštívit v květnu, červnu, září nebo v říjnu, kdy je zde moře již dostatečně teplé a lze vyrazit i na pěší túry po ostrově. V letních měsících (červenec a srpen) je zde teplo (většinou kolem 32°C).

Pohoří
Ostrov je zejména ve své střední části hornatý. Místní hory přesahují často výšku až 2000 m. Nacházejí se zde čtyři významná pohoří - Lefka Ori, Psiloritis (2 456 m - nejvyšší hora ostrova), Dikti, Kedros a Thripti. Na ostrově si lze také prohlédnout nejdelší (je dlouhá 16 km) a nejhezčí soutěsku v Evropě s názvem Samaria.


Dikti
Zdroj: Wikipedia

Nejvyšší hora Psiloritis
Zdroj: Wikipedia

Soutěska Samaria
Zdroj: Wikipedia

Město Heraklion
Heraklion (nebo také Iraklion) je hlavním městem na ostově Kréta. Žije zde přes 130 000 obyvatel. Ve městě je významný přístav, odkud odplouvají lodě do blízkých i vzdálenějších ostrovů. Více >>

Město Chania
Chania je město ležící na severozápadním pobřeží řeckého ostrova Kréty. S více než 50 000 obyvateli je druhým největším městem ostrova. Ve městě je přístav (s hezkým bílým majákem). Ve městě je spousta obchůdků s hezkými suvenýry a restaurací.


Město Chania, v pozadí hory Lefka Ori
Zdroj: Wikipedia

Pobřeží města Chania v noci
Zdroj: Wikipedia

Město Chania v roce 1651
Zdroj: WikipediaMapa Kréty
Mapa Kréty
Dovolená v Řecku
Líbí se vám nádherné Řecko a chtěli byste ho navštívit? Prohlédněte si širokou online nabídku zájezdů do Řecka Zároveň se můžete podívat na počasí.