Nabízíme Vám výhodné cestovní pojištění, které si můžete sestavit dle libosti.


Korfu

Ostrov Korfu (nebo také Kerkyra) leží u severozápadní části Řecka (od řecké pevniny je vzdálen v nejbližším bodě pouze 5 km). Ostrov má relativně bohaté množství srážek, a díky tomu se zde daří nejrůznějším rostlinám. Zelená příroda a rostliny jako olivovníky či orchideje se zde snoubí s průzračným mořem. I proto se často ostrov Korfu považuje za nejkrásnější ve Středomoří a je nazýván Smaragdovým ostrovem. Nejvyšším vrcholem ostrova je hora Pantokrator, měřící 906 m.
Pláže
Na ostrově naleznete oblázkové i nádherné písečné pláže. Nejlepší pláže ke koupání jsou většinou ve východní části ostrova. Pláže jsou zde pozvolné a moře klidné (vlny se zde téměř nevyskytují, neboť východní strana není otevřená do moře), zatímco na západní části ostrova se občas vyskytují skály a otevřené moře.

Podnebí
Korfu má ze všech řeckých ostrovů nejchladnější podnebí (v létě se denní teplota pohybuje kolem 28°C), které je příjemné i v létě k turistickým prohlídkám ostrova a ojediněle se zde v létě vyskytují slabé srážky.

Město Kerkyra
Kerkyra je hlavním městem ostrova Korfu. Ve městě žije přes 35 000 obyvatel. Za návštěvu ve městě stojí klášter Vlacherna, který leží na výběžku v moři.

Město Kerkyra
Město Kerkyra Zdroj: Wikipedia

Klášter Vlacherna
Klášter Vlacherna Zdroj: Wikipedia

Korfu
Korfu - pobřeží Zdroj: Wikipedia


Korfu - pobřeží
Zdroj: Wikipedia

Město Kerkyra
Zdroj: Wikipedia

Hora Pantokrator
Zdroj: Wikipedia
Mapa Korfu a okolí
Mapa Korfu a okolí


Dovolená v Řecku
Líbí se vám nádherné Řecko a chtěli byste ho navštívit? Prohlédněte si širokou online nabídku zájezdů do Řecka Zároveň se můžete podívat na počasí.