Nabízíme Vám výhodné cestovní pojištění, které si můžete sestavit dle libosti.


Karpathos

Ostrov Karpathos je součástí asi stovky ostrůvků souostroví Dodekanés u řeckého pobřeží. Kousek odsud leží barevná Kréta, hned vedle je také magický Rhodos. Hlavní město je Pigadia. Dostupnost ostrova je letecky nebo trajektem. Dovolená na Karpathosu je poklidná, ukolébá vás pomalým rytmem řecké pohody a dokonale vás vytrhne z každodenního shonu. Turisté sem ještě nedoputovali, takže na Karpathosu najdete pravý řecký ráj, vonící zdejším vínem a citrusy.

Pláže na ostrově Karpathos
Zdejší pláže jsou poloprázdné a není problém najít takovou, kterou budete mít sami pro sebe. Jde většinou o pláže s hrubším pískem nebo oblázky, takže si přibalte boty na koupání. Během vaší dovolené na Karpathosu budete mít možnost poznat dvě tváře tohoto ostrova – jižní úrodnou zeleň plnou piniových lesů a vysokých vln se surfaři anebo severní, drsnou a skalnatou s romantickými útesy v průzračném moři (nejvyšší vrchol Kali Limni dosahuje výšky 1 215 metrů).

Tradiční vesnice
Při toulkách po ostrově rozhodně nevynechte návštěvu některé z tradičních vesniček v horách, kde se stále dodržují staré zvyky i pomalý rytmus dne. Za zmínku stojí starořecká vesnice Olympos, dnes už tak trochu atrakce pro turisty. Lidé zde ovšem stále dodržují staleté zvyky. Uniknout vám nesmí místní archeologické lokality, krásné větrné mlýny nebo procházky uličkami hlavního města. Ostrov Karpathos, prý domov mytických Titánů, je synonymem poklidné dovolené v Řecku.

Pokud se ostrov Karpathos chystáte v budoucnu navštívit, prohlédněte si zájezdy na Karpathos.

Karpathos
Pláže ostrova Karpathos jsou většinou s hrubším pískem nebo oblázky. FOTO: CK Alex

Karpathos
Malé domky nalepené ve svazích ostrova – starořecká vesnice Olympos. FOTO: CK Alex

Karpathos
Na Karpathosu není problém najít i úplně opuštěnou pláž. FOTO: CK Alex

Karpathos - mapa
Karpathos - mapa FOTO: CK AlexDovolená v Řecku
Líbí se vám nádherné Řecko a chtěli byste ho navštívit? Prohlédněte si širokou online nabídku zájezdů do Řecka Zároveň se můžete podívat na počasí.