Nabízíme Vám výhodné cestovní pojištění, které si můžete sestavit dle libosti.


Chios

Dovolená na ostrově Chios je skvělou volbou pro všechny milovníky řeckého klidu. Voní tu omamné květy tulipánů a granátových jablek, můžete tu objevovat prastaré antické ruiny a navštívit vzácné kláštery s byzantskými mozaikami. Ostrov Chios je rájem pro historiky i vyznavače potápění.

Pláže na Chiosu
Zřejmě nejznámější je chioská pláž Emporios s černými, lávovými oblázky. Sopka Psaronas, která se nad pláží tyčí, je dnes už klidná. Její černé dílo se ale dodnes používá k tvorbě mozaik. Božské koupání jako v Karibiku vás čeká také na pláži Vroulidia obklopené skalami, na pláži Karfas s mělkým vstupem do vody nebo na pláži Dipotama s větrnými mlýny.

Dovolená Chios: Co nevynechat?
Na Chiosu budete muset pobýt hodně dlouho, abyste stihli všechny zdejší nej. Uniknout vám rozhodně nesmí středověká vesnička Pyrgi nebo klášter Neo Moni se zlatými byzantskými mozaikami. Zároveň je třeba podívat se do oblasti Kampos, kde se antické ruiny snoubí s citrusovými háji a středověkými vilami. Na jihu ostrova pak musíte navštívit vesničky, které odpradávna zpracovávají léčivou mastichu, vzácný produkt ostrova Chios.

Pokud se ostrov Chios chystáte v budoucnu navštívit, prohlédněte si zájezdy na Chios.

Chios
Modré moře se malebně zařezává do rozeklaného ostrova Chios. FOTO: CK Alex

Chios
Větrné mlýny jsou jedním ze symbolů ostrova. FOTO: CK Alex

Chios
Chios ukrývá mnoho různorodých oblastí a zákoutí. FOTO: CK Alex

Chios - mapa
Chios - mapa FOTO: CK AlexDovolená v Řecku
Líbí se vám nádherné Řecko a chtěli byste ho navštívit? Prohlédněte si širokou online nabídku zájezdů do Řecka Zároveň se můžete podívat na počasí.